Hibuki
terapija ir terapija ar Hibuki - mīkstu
rotaļu suni ar garām kājām un skumjām acīm.
"Hibuk" ebreju valodā
nozīmē apskāviens. Tas nozīmē, ka Hibuki ir apskāvējssuns, tāpēc viņa ķepas ir
tik garas un stipras savā apskāvienā, lai bērns varētu būt neatdalāms no Hibuki
un veikt savas ikdienas gaitas.
Papildus
paša Hibuki rūpīgi pārdomātajam dizainam Hibuki terapijas metodei ir stabils
teorētiskais un metodoloģiskais pamats, pateicoties kuram Hibuki terapija
uzrāda augstu efektivitāti darbā ar bērnu psiholoģiskajām traumām. 95% bērnu
pēc pilna Hibuki terapijas kursa (8-15 tikšanās) psiholoģiskās traumas simptomi
bija pilnībā izlīdzinājušies.
Tādējādi, runājot par Hibuki terapiju, mēs, pirmkārt, domājam par psiholoģisku darbu ar bērnu, izmantojot terapeitisku līdzekli - rotaļu suni Hibuki.
Oriģinālais Hibuki modelis, ko izveidojis Dr. Shai Hen-Gal, ir lieliski iesakņojies Izraēlā , bet sākoties karam Ukrainā, Izraēlas psiholoģe Dafne Šarona-Maksimova sadarbībā ar Ukrainas psihologiem izstrādāja visaptverošo projekta Hibuki terapijas koncepciju un tās efektivitāte ir plaši pierādījusi sevi Ukrainā ar no karadarbības cietušajiem bērniem.
Pati terapijas tēma caur rotaļām, atrodoties bērnam traumā, ir pētīta jau ilgu laiku. Ir veikts daudz pētījumu. Šādas terapijas nozīme nepavisam nav pārspīlēta, jo traumatiskais notikums vienmēr atrod vietu bērna spēlē.
Kāpēc tas tā notiek?
Bērnu nervu sistēma un psihe joprojām ir nenobriedusi. Tāpēc bērns netiek galā ar savām emocijām un ne vienmēr zina kā tās atpazīt un nosaukt. Psihologam nav iespējas runāt ar bērnu par traumu, BET! novērojot, kā bērns nonāk saskarē ar rotaļlietām un viņa uzvedību spēlē, jūs varat redzēt, KAS tieši viņu traucē.
Hibuki terapija efektīvi darbojas ar bērniem, kuriem ir skaidri izpaudies kāds no psihes traumatizācijas simptomiem, piemēram, miega traucējumi, bailes, paaugstināta trauksme, izolācija, agresivitāte utt. Hibuki labi palīdz arī situācijā, kad bērnam ir grūtības pielāgoties jauniem apstākļiem, jaunam kolektīvam.